MOBİL DVR


MOBİL-DVR NEDİR:

Mobil DVR Cihazı ticari yada özel araçlara monte edilebilen, araçları harita üzerinden, internetten veya cep telefonlarından takip edilmesini sağlayan aynı zamanda da araç içine yerleştirilen kameralarla araç içindeki ve dışındaki günlük hareketlerin görüntülerini ve seslerini kayıt altına alabilen bir cihazdır. Bu kayıtları kullanıcılarına anlık ileterek olası güvenlik sorunlarında müdahale yapılabilmesini sağlayan dolayısı ile can güvenliği sağlayan bir cihazdır.

LENOİ Mobil DVR Cihazı ile;
8 adet’e kadar kamera bağlayarak sürücüyü, araç içerisini, aracın gittiği yolu veya aracın arka tarafını aynı anda kayıt altına alabilirsiniz. Böylece sürücüye karşı yapılan saldır, gasp veya kaza benzeri tehditleri kayıt atına alarak bu görüntüleri inceleme imkanı bulabilirsiniz,

· Acil durumlarda Cihaza bağlı İMDAT butonuna basılması durumunda olay anı canlı olarak kaydedilir, uzaktaki yetkililere de durum hakkında bilgi verilir ve gerektiğinde uzaktan cep telefonu yada bilgisayar aracılığı araç içini anlık ile izleyebilirsiniz,

· Araç içerisinde yolcular arasında yaşanan problemli durumları kayıt altına alabilirsiniz,

· Trafikte seyrederken sürücü tarafından yapılan kazanın , yada başka bir sürücü tarafından sizin aracınıza yapılan kazanın oluş biçimlerini kayıt altına alabilirsiniz,

· Araç içerisinde yapılan kayıtlar 30 gün boyunca muhafaza edilir istenildiğinde arşivlenmek üzere cihaz içerisinden alınabilir, böylece 30 öncesine kadar geri gidilerek kayıt kontrolü yapılabilmektedir,

· Aracınızı harita üzerinde takip edebilir, hareket halinde mi?, hangi hızda gidiyor?, yada araç duruyor mu? gibi sorularınızın cevabını, harita üzerinde kamera görüntüsünde veya program üzerinden alabileceğiniz raporlar üzerinde görebilirsiniz,

· Araç içerisindeki kamera görüntülerini uzaktan canlı olarak 3G bağlantısı ile veya internetten görebildiğiniz gibi, gerektiğinde araç içerisine yerleştireceğiniz monitör ile de izleyebilirsiniz.

· Aracınıza mesai saatleri tanımlayarak mesai saatleri dışında aracınızın çalışmasını engelleyebilirsiniz,

· Aracınızın durak takibini yapabilir, hangi durağa saat kaçta girmiş, hangilerine girmemiş girdiği duraklarda ne kadar süre beklemiş gibi bilgilere raporlar halinde ulaşabilir, böylece bu işin takibi için birilerini görevlendirmek zorunda kalmazsınız.

· Aracınızın çekici tarafından çekilmesi anında mail ve sms yolu ile anlık bilgilendirilirsiniz,

· Aracınıza binen ve inen yolcuların sayımını yapabilir günlük yada istenen zamanlarda bunların raporlar halinde size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

· Araç içerisindeki kamerada yada kayıt cihazınızda arıza oluşması durumunda cihaz servis noktasına mail ve sms yoluyla bilgi vererek onarım yapılması gerektiğini bildirir. Böylece montajı yapılan Mobil DVR cihazının sürekli aktif ve görevini yapar bir şekilde olacaktır.

· Ayrıca aracınızın aküsünün bitmesi yada akünün çıkarılması durumunda kendi içerisindeki batarya sayesinde kullanıcısına akü bitti yada akü çıkarıldı bilgisini mail ve sms yoluyla göndererek aküden kaynaklı sorun yada aküye yapılan sabotajları engellemiş olursunuz.

· Görüntilerin ve raporların istenildiği zamanda canlı ve anlık olarak görülebilmesi sayesinde zamanında müdahale edilememesinden kaynaklanabilecek can ve mal kayıplarının önüne geçmiş olursunuz.


Yukarıdaki bahsi geçen özellikler Standart bir Mobil DVR’da olması gerekenlerdir. Lenoi Mobil DVR çok daha fazlasını sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için elektronik kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Özetle:
Araç içerindeki bütün hareketler ve sesler kayıt altına alınarak sürücü yada yolculara yönelik tehditlerin önüne geçilmiş sürücü ve yolcunun can ve mal güvenliği bir anlamda güvence altına alınmış olmaktadır. İftira yada ithamlarla yanlış bilgi verilmesinin önüne geçilmiş sürücü ve yolcu hakları korunmuş olur. Sürücü yada araç sahibi aracının günlük iş aktiviteleri hakkında bilgi sahibi olurken bunları da kayıt altına almış olur. Sürücü yada araç sahibi aracının yaptığı yol/hız/km ve benzeri bir çok konuyu da kayıt altına aldığından aracın ticari faaliyeti sonrasında araç sahibine kazandırdıkları yada kaybettirdikleri konusunda da raporlara dayalı bilgi sahibi olur. Aracın kötü kullanımı yada farklı amaçlarda kullanımını da engelleyerek ticari giderlerinde tasarruf yaparak gelir artışına katkıda bulunur.
Ayrıca Mobil cihazımızın içerisinde canlı görüntü ve bilgilerin aktarıldığı 3G özelliği tanımlanmış data hatları kullanılmaktadır. Bu hatları sağlayan servis sağlayıcılar ile yapılacak anlaşma doğrultusunda aylık data bedeli ödemesi kullanıcılar tarafından yapılmaktadır.
Lenoi olarak Türkiye’de ilk ve tek yerli cihaz olan LENOİ MOBİL DVR cihazımız UKOME tarafından belirtilen bütün ihtiyacı eksiksiz bir biçimde karşılamaktadır.
Tasarımı ve üretimi tamamen firmamız mühendislerince gerçekleştirilen Mobil DVR cihazımızın yazılımı da tamamen yerli ve firmamıza aittir.
UKOME kararı sonrasında birçok firma uzakdoğuda çeşitli cihazlar ithal ederek bu ihtiyacı karşılamaya çalışmış, çeşitli bölgelerde montajlar yapmış fakat istenilen kalite ve yeterlilikte olmadıklarından cihazlardan verim alınamamıştır. Bahsi geçen cihazlar ya montaj aşamasında yada montajlarının hemen sonrasında sorunlar çıkarmıştır.
Sorunlar karşısında hızlı dönüş yapamayan ve kendi üretimi olmadığı için probleme çözüm getiremeyen firmalar teknik servis hizmeti veremeyince, bu cihazları sökmek zorunda kalmışlardır.
Biz LENOİ firması olarak kendi üretimimizin olan ve %100 herşeyine hakim olduğumuz cihazımıza, 10 yıl gibi garanti süresi vererek cihazımıza ve kendimize olan güvenimizi ifade etmekteyiz. Gerek görüntü transfer hızı, gerek görüntü kalitesi gerekse kullanıcı dostu yazılımı ile kesintisiz hizmet veren bir ürünü sunuyoruz.
akiplerine göre sayılarla ifade edilemeyecek kadar fazla üstünlüğü olan cihazımız emsal bile olamayacak ürünlere göre oldukça ekonomik bir bedelle hizmetinize sunulduğu gibi, kullanım süresince ödenecek olan data paketi maliyeti konusunda da en ekonomik cihazdır.

http://lenoi.com.tr/dvr-ekatalog/